Araç asansörleri, Hidrolik Seyyar Liftler

Araç asansörleri, Hidrolik Seyyar Liftler

Lift İngilizce kökenli bir kelime olup asansör anlamına gelir. Daha çok bina türü yapılarda da değil de araçlardaki kaldırma sistemlerinde kullanılır. Bu sistemler pratiklik sağlayan, kocaman araçları havada tuttuğu için zaman kazandıran ciddi teknolojiye sahip ürünlerdir. Eğer yeterli belge ve sertifikalara sahip değil ise kullanım aşamasında kazalar meydana gelebilir. Hatta ciddi maddi zararların yanı sıra can kayıpları yaşamak bile olasıdır. Bu durumlara mahal vermemek adına Sanmak Servis gibi tüm sertifikaları tam, kurumsallık düzeyi yüksek, satış sonrasında da tam destek sağlayan işletmeler tercih edilmelidir.

Elektro Mekanik Vagon Kaldırma Liftleri

Ağır araçların bakım ve onarım süreçleri diğer araçlara oranla daha zordur. Hem zahmetli olması hem de daha yüksek özen gerektirmesi bakımından vagon kaldırma liftleri kullanılır. Araç asansörleri ölçüleri açısından bakıldığında en kapsamlı ürün olma özelliği taşır. Sanmak Servis güvencesi ile sunulan bu ürün daha çok raylı hizmetlerin kullanıldığı alanlara sunulmaktadır. Her türlü vagon sisteminin bakım ve onarım sürecinde kullanılabilir. Ürün alımı sırasında hangi amaçla alındığı gibi temel bilgilerin dışında Sanmak Servis danışmanlık hizmeti de vermektedir. Bu nedenle büyüklük gibi kullanım sürecine ilişkin ölçü işlemleri gibi teknik konuların tamamına alanında uzman ekipler tarafından projelendirme yapılmaktadır.

Otopark Liftleri

Küçük alanlara sahip otopark işletmeleri araç asansörleri sayesinde daha fazla alan yaratarak gelirlerini katlayabilir. Bu tasarım sadece çok küçük alana sahip otopark işletmeleri için değil tüm işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Her ne kadar alanları büyük bile olsa belli bir kapasiteye sahip olan otoparklar böylece hem müşterilerini geri çevirmemiş olur hem de gelirlerini artırır. Ayrıca sosyal bir çözüm olması bakımından incelendiğinde park yeri arayan araçlar trafiği tıkama noktasında büyük bir paya sahip oldukları için bu sistemler daha rahat bir trafik akışına katkı sağlamaktadır. Otopark liftleri tıpkı bir asansör mantığında çalışır. Alt kattaki aracı alır ve çıkarılması gereken alana çıkarır. Bunu yaparken aracın zarar görmemesi, hızlıca indirilip kaldırılabilmesi en büyük avantajlar arasında yer alır. 

Hidrolik Seyyar Liftler

Sabit bir asansör sistemi dışında farklı alanlara taşıma yapılması durumunda seyyar liftler kullanılır. Bu ürün daha çok bakım ve onarım aşamalarında devreye girer ve servisin işini çok büyük ölçüde kolaylaştırır. Güvenli bir şekilde aracı yukarıda tutarken aracın altına girerek çalışma yapması gereken görevli, rahatlıkla işini yapabilir. Araç altına uzanarak girilmesi gibi eski yöntemlerde gözden kaçan aksaklıklar böylece önlenmiş olur ve zaman tasarrufunun yanı sıra can güvenliği avantajı ön plana çıkar. Üstelik yüksek kalitesine oranla araç asansörleri fiyatları karşılaştırılmış ve piyasa fiyatlarına göre oldukça makul fiyatlarına sahip olunabileceği görülmüştür.

Hidrolik Makaslı Liftler

Hidrolik makaslı lifler diğer ürünlerde olduğu gibi pek çok çeşide sahip olan bir asansör türüdür. Sanmak  Servis kalitesini ön plana çıkararak pek çok farklı modelini sunmaktadır. Ön düzen tipi makaslı lifler, düşük yükseklikli ince makaslı liflerin yanı sıra trafikte büyük bir hacme sahip motosiklet lifleri için bile çözüm önerilerine sahiptir.