Foklift

Foklift

Seyyar Foklift İhtiyaçlarınızın En Yakın Adresi Sanmak


Hidrolik lift; araçların dikey olarak yükseltilmesini sağlayan makinedir. Pascal prensibiyle çalışan sistem forkliftler en yaygın kullanım alanına sahiptir. Seyyar lift sistemlerinin manuel ya da otomatik olarak çalışan çeşitleri bulunmaktadır. Depolarda, iş yerlerinde büyük kolaylık sağlayan seyyar liftler iş ve işçi güvenliğine azami özenle üretilmektedir. Teknik donanımları ve kullanım kolaylıklarıyla aranan ürünlerdir. www.sanmakservis.com/ seyyar lift üreticisi olarak uzun yılların tecrübesi ve yasal güvenceleriyle çalışmaktadır. TSE belgesi, ISO ve ISO EK belgelerine uygun kalite ve güvenli üretimler yapmaktadır. 

Hidrolik Seyyar Liftler Nerelerde Kullanılır?

Küçük denebilecek güçlerle büyük yükleri yerden kaldırabilen liftler, büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Yasalara göre yılda bir kez bakımları yapılmalıdır. Gerekli görüldüğü durumlarda da bakım onarım yapılabilmektedir. İlgili yasada belirlenen, "İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik yönetmenliğidir."  Araç kaldırma liftlerinin belirlenen standartlar dahilinde çalışması gerekmektedir. Bu da kaldırılması gereken yükün en az 1,25 katı ağırlık kaldırma gücüne sahip fren gücü olması gerekmektedir. İş yerlerinde depolarda yüklerin taşınması ve kaldırılmasına, araç bakım istasyonlarında, engelli asansörlerinde hidrolik sistemler kullanılmaktadır. 

Sanmak Hidrolik Liftleri 

Hidrolik liftler, forklift de denilen kaldırma gücüne sahip araçlardır. İki direkli ve dört direkli liftler olarak kullanımda bulunmaktadır. İki direkli olan liftler hafif ve orta büyüklükteki araçları kaldırmakta kullanılabilirken, dört direkli liftler daha büyük yükleri kaldırabilmektedir. Otoparklarda bulunan asansörler de benzer mantıkla çalışarak alan kazandırmaktadır. Hidrolik seyyar liftlerin kontrol ve muayenesinde belirlenen standartlar;
TS EN 60204-32 makinelerde güvenlik, elektrik aksamı, bölüm 32 yük kaldırma makineleri kuralları,
TS ISO 12480-1 vinçler- emniyetli kullanım,
TS EN 1495+A2 kaldırma platformları, sütunlu çalışma platformları,
TS EN 13184 tahribatsız muayene- sızdırmazlık muayenesi, basınç değişimi metodu olarak belirlenmiştir. 
Hidrolik Seyyar Lift Sistemleri Nerelerdir?

Araç kaldırma asansörü, engelli asansörü, hidrolik yük lifti, hidrolik yük platformu, makaslı araç asansörü ve makaslı yük asansörü sistemleri yaygın kullanımda bulunmaktadır. Hidrolik seyyar liftler üretim özelliklerine göre, otomatik sistemle ya da manuel olarak çalışabilmektedir. Hidrolik seyyar liftler 100kg ile 900kg arasında yük taşıma kapasitesine sahiptir. www.sanmakservis.com/ adresinden uygun fiyata kolaylıkla hidrolik seyyar lift ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.