Otopark Araç Asansörü

Otopark Araç Asansörü

Araç asansörü; araçların bulunmuş olduğu yerden daha yüksek bir yere taşınması için özel olarak üretilmiş olan bir makinedir. Araç asansörüne genel olarak araç nakliye işlemlerinde sıklıkla ihtiyaç duyulurken büyük ve katlı otoparklarda da araç asansörü büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Otopark araç asansörü aracın üst tarafa kolay ve hızlı bir şekilde taşınmasını sağlayarak hem daha fazla aracın park etmesine olanak sağlamakta hem de aracın yüksekte de olsa güvende olmasına destek olmaktadır. Araç asansörleri kumanda sistemi ile çalışma sağlamaktadır. Araç asansörlerinde bakımların zamanında yapılması daha uzun kullanım ve daha güçlü performans açısından büyük önem taşımaktadır.

Otopark Araç Asansörünün Özellikleri

Günümüzde özellikle büyük otoparklarda mutlaka karşımıza çıkan otopark araç asansörleri kumanda sistemi ile çalışarak aracı bulunduğu yerden daha yüksek yere taşımaya yardımcı olmaktadır. Otopark araç asansörlerinde güvenlik önlemleri üst düzeyde tutulmaktadır. Kaliteli hidrolik silindirler ile çalışmakta olan araç asansörlerinde iniş hızının ayarlanabilme özelliği de bulunmaktadır. Araç asansörleri sadece araba taşımak için kullanılan özel makinelerdir bunun haricinde insan ve farklı yükleri taşımak için kullanılmamalıdır. Araç asansörlerinde her türlü güvenlik önlemi alınmaktadır. Hortum patlamasında serbest düşmeye karşı hortum patlama valfi ve aşırı yüklere karşı özel olarak tasarlanan emniyet valfi bulunmaktadır. Araç asansörünün daha güvenli ve emniyetli çalışması için bakımlarının düzenli olarak yapılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Otopark Araç Asansörünün Avantajları

Otopark araç asansörünün avantajları arasında en çok ön plana çıkan araçların kolay, güvenli ve düzgün bir şekilde dizilimini sağlamasıdır. İnsan gücünün yeterli olmadığı durumda otopark araç asansörü ile aracı bulunduğu yerden daha yükseğe kaldırabilir ve araçları sıra olarak dizerek yerden büyük oranda tasarruf sağlayabilirsiniz. Asansörlü otopark sistemi genel olarak ufak alanlara daha fazla araç sığdırmak ve otopark alanlarının daha verimli kullanılmasını sağlamak için tercih edilmektedir. Araç asansörlü kullanım alanı ve ihtiyaç durumuna göre farklı özelliklerde üretilebilmektedir. Otomotiv üzerine hizmet sunan firmalar ve otoparklar araç asansörünü kullanarak büyük kolaylıklardan yararlanmakta ve araçların daha düzenli bir şekilde sıralanmasını sağlamaktadır.