Otopark Liftleri Nedir, Ne İşe Yarar ?

Otopark Liftleri Nedir, Ne İşe Yarar ?

Otopark Liftleri Nedir, Ne İşe Yarar ?


Otopark liftleri kişilere iş yeri veya ev otoparklarında rahatlıkla kullanılabilecekleri kullanışlı park sistemleri geliştirmek için tasarlanmıştır. Dik yönde hareket kabiliyetine sahip otopark liftleri tek katlı ya da iki katlı şekilde üretilir. Ancak iki katlı liftlerin üst katına araç çıkışı için alt katın boş olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. İki katlı otopark liftleri kullanıcıların alan tasarrufu yapmalarına olanak sağlamaktadır. 

Otopark Liftleri Nerede Kullanılır?

Otopark lifti büyük araç otoparklarında, muayene istasyonlarında, araç galeri ve satış noktalarında kullanılmaktadır. Ayrıca bina otoparklarında da son zamanlarda sıklıkla rastlanılır hale gelmiştir. Bu kadar kullanım alanı olduğundan lift sistemlerini üreten firma sayısı da buna bağlı olarak artış göstermiştir. Sizlerde otopark liftleri ya da diğer araç kaldırma lifti sahibi olmak istiyorsanız bizim önerimiz Şanmak firması olacaktır. Bunun sebebi yıllardır lifting sektöründe hizmet vermesinin yanında ürün yelpazesinin genişliğine sahip olmasıdır.

Ayrıca müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet politikasının olması ile kaliteden fedakarlık etmeden hizmet vermektedir. Profesyonel olarak çalışan uzman kadrosu ile bir dünya markası olma yönünde çalışmalarına devam etmektedir. Sizlerde araç kaldırma ve otopark liftleri hakkında detaylı bilgi alabilmek adına www.sanmakservis.com/ web adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Otopark Liftleri Nasıl Çalışmaktadır?

Otopark sistemleri firma bünyesinde gelişmiş teknolojik sistemler ile üretilmiştir. Çalışma prensibini ise araçların hidrolik tahrikli silindir yardımı ile ister ön dingil ister arka dingil çalıştırılarak dikey yönde kaldırılma işlemi olarak tarif edebiliriz.

Hidrolik tahrik sayesinde yerçekimi aksi yönde hızlı bir kaldırma işlemi sağlamaktadır. Bu işlemi yaparken geçen zaman son zamanlarda gelişen teknolojik  iyileştirmeler yaparak en aza indirilmiş durumdadır. Ayrıca kaldırma işlemi gerçekleşirken gezer kriko ile çalışma imkanı da sağlamaktadır. Bunun haricinde ekonomik ve ergonomik tasarımları ile d müşterilerine kullanma kolaylığı sağlamaktadır.

Otopark Liftleri  Kullanmak Güvenilir Midir?

Otopark liftleri sağlam yapısı sayesinde hem sedan hem de Suv tipi araçlar için rahatlıkla kullanılabilmektedir. Otopark liftleri araçlar için kayma, düşme, sapma gibi kazaların önüne geçebilmek adına her türlü emniyet tedbiri alınarak üretilmiştir.

Özellikle lift kolonlarının emniyetli bir şekilde yan yana dizilmesi ile kullanıcılara yer tasarrufu da sağlamaktadır. Ayrıca herhangi bir olumsuz sonuç olsa dahi yukarıda bulunan araç özel olarak üretilen valfler yardımı ile manuel olarak da indirilebilmektedir. 

Otopark Liftlerinin Fiyatları Nelerdir?

Otopark liftlerinin fiyatları kolon sayısı ve kat sayısına göre değişkenlik gösterir. Örneğin iki katlı dört kolonlu bir otopark lifti ortalama fiyatı 20.000 TL civarındadır. Sizler de otopark lifti satın alacaksanız liftlerin ağırlık kaldırma kapasitelerine, kolonlar arasındaki mesafeye, kaldırma süresine ve sütun yüksekliğine dikkat etmelisiniz.

Şanmak otopark sistemleri birçok farklı ürünü uygun ödeme seçenekleri ile müşterilerine sunmaktadır. Bu sebeple otopark lifti satın almadan evvel www.sanmakservis.com/ internet adresine mutlaka göz atmalısınız.