Park Sorununa Yenilikçi Çözümler Oto Liftler

Park Sorununa Yenilikçi Çözümler Oto Liftler

 Park Sorununa Yenilikçi Çözümler Oto Liftler

Araç kaldırma asansörü olarak bilinen yahut da yaygın adıyla oto liftler, araçların dikey olarak yukarı kaldırılması için tasarlanmış bir nevi forklift türüdür. Basınç- hidrolik prensibine dayanarak çalışan bu hidrolik asansörler en çok yoğun trafiğin olduğu büyük şehirlerde metropollerde ve mega kentlerde tercih edilmektedir.
 
Park Sorununa Yeni Çözümler Oto Liftler
 
Hızlı şehirleşme, araç yoğunluğu, trafik sorunu, park yeri sıkıntısı gibi zor durumlarda çözüm odaklı bir icat olarak oto kaldırma liftleri gelişen teknolojinin nimetlerinden sayılmaktadır. Büyük kentlerin şehir merkezlerinde kurulan katlı otoparklarda en çok tercih edilen sistemler arasında sayılmaktadır. Bu uygulama şekli dışında endüstriyel amaçlı olarak da kendine kullanım alanı bulan oto liftler genellikle taşımacılık üzerine hizmet veren şirket ve kurumların tercih listesinde ilk sırada yer alıyor. Bu sayede enerjiden tasarruf ile maliyetleri düşürmeyi de hedefleyen kuruluşlar, araç asansörlerinin kullanım kolaylığı ve hızlı çalışma prensibiyle zamandan ve mekandan da tasarruf etmeyi başarıyorlar. İlgili şirketlerin beraber çalıştıkları kurumların sistemleriyle de kolay uyum sağlaması ve yine kolay entegre edilebilmesi, araç liftlerinin tercih edilmesinde büyük önem taşıyor.
 
  Oto liftlerin Kazandırdığı Artılar
 
 Alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla yıllardır hizmet veren Şanmak Otopark Sistemlerinin de tavsiye ettiği araç kaldırma liftleri faydaları her geçen gün kalabalıklaşan kentlerde artı yönde fark yaratıyor. Oto liflerin pek çok olumlu yönlerinden bazıları ve  başlıca faydaları şu şekilde sıralanabilir:
- Tek araçlık yerlerde ve dar alanlarda ikinci araç için park imkanı sağlaması.
- İnşaat, hafriyat işlemlerine gerek olmadan kolay kurulum sağlaması
- Az yer kaplaması
- Bakım derdi  ve servis sorunu yaşatmaması
- Kurulumu yapılan şirket tarafında gerektiğinde sökülüp başka yerlere kurulum sağlanabilmesi
- Kalite takibinin ve kullanımının kolay olması
- Gelişmiş teknoloji ve son gelişmelerle iyileştirilebilmesi
- Diğer sistemlerle uyumlu çalışabilmesi
- Emniyetli olması
- Hızlı çalışması
- Enerji tasarrufu sağlaması
- Mekandan tasarruf sağlaması

Lift Çeşitleri Nelerdir Nerelerde Kullanılır?
 
 Gelişen teknolojinin getirdiği yeniliklerden artık her alanda faydalanmak mümkün. Gerek lojistik, gerek ticaret, gerek oto tamir sektöründe, gerekse endüstriyel oto taşımacılık şirketleri tarafında çokça tercih edilen araç kaldırma asansörleri, kullanım yer ve amaçlarına göre geniş ürün yelpazesine sahip bir yeniliktir. Şanmak Otopark Sistemleri geniş ürün yelpazesi ve tecrübeli kadrosuyla her alanda müşterilerine kolaylık ve kurulum sağlamaya devam ediyor. Hizmeti ve kurulumu sağlana başlıca asansör sistemlerini şu şekilde sırlamak mümkün:
 
Mekanik iki kolonlu liftler: Bozuk zeminlerde dahi kurulum sağlanabilen sistem araç altı çalışma alanı yaratmasıyla oto tamiri ve oto servisleri ve kaporta şirketleri tarafından tercih edilmektedir.
Hidrolik iki kolonlu liftler: Mekanik uygulamalarına nazaran elektro hidrolik olarak çalışmakta yine her anda kurulumu yapılabilmekte olan bu tür liftler mekanik çeşitlerine göre daha ağır yükleri kaldırabilmektedir.
Otopark liftleri: Yoğun trafik olan kentlerde katlı otoparklarda ve açık otoparklarda uygulama alanı bulmaktadır.
Elektro mekanik vagon liftleri: Tren, Tramvay ve büyük araçların kaldırılması ve araç altı kontrolleri için kullanılmaktadır.
Diğer lift türleri: Dört kollu mekanik ya da hidrolik asansörler, Hidrolik makaslı liftler, Pnomatik gezer krikolar, Yük platformları ve hidrolik seyyar asansörler.